• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Ткаченко пропонує переглянути принципи складання "чорних списків" артистів

Внесення до "чорних списків" тих чи інших діячів культури не має автоматично поширюватися на їхні твори, однак заради деяких діячів доводиться робити виключення

Олександр Ткаченко
Олександр Ткаченко
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, інформує "ДС".

Він зазначив, що врегулювання потребує те, "щоб заборона в’їзду на територію України для того чи іншого діяча культури не перекладалася автоматично на його твори".

"На книжку, платівку, аудіовізуальний продукт, ще щось… Одна справа – Пореченков чи Михалков. Проти таких варто порушувати і кримінальні справи, що для мене очевидно, й одночасно випускати заборону їхніх творів. Але інша – коли забороняють твори радянських класиків, які відвідали окупований Крим, через що отримали заборону на в’їзд в Україну", – сказав Ткаченко в інтервʼю сайту "Обозреватель".

Він зазначив, що радянські стрічки, де знімалися вже покійні актори Валентин Гафт чи Василь Лановий, – заборонені, а у фільмі режисера Романа Балаяна "Польоти уві сні і наяву" знімалося чимало акторів, яким зараз заборонено в’їзд на територію Української держави.

"Але до чого тут сам фільм? Одна справа – стрічки про "звитяжних російських солдатів", і зовсім інша – дійсно гарні роботи, які лежать на полицях і які не можуть подивитися українці. Точніше, можуть – але в інтернеті. Тож такими рішеннями просто людей провокують, щоб вони займалися піратством", – зауважив міністр.

Ткаченко додав, що автоматично після заборони на в’їзд конкретній людині не варто забороняти її твори. "Варто чітко розділяти: якщо люди послідовно займаються агітацією, чи постійно, як Михалков, сумніваються у нашій територіальній цілісності – ми маємо реагувати", — сказав він.

Міністр зазначив також, що до питання унормування створення "чорних списків" варто повертатися після дискусій, визначення різних точок зору та обговорення із фахівцями.

"На основі цього маємо розробити алгоритм, який сприйме суспільство загалом і різні його верстви зокрема. І тільки потім можна починати діяти", — резюмував Ткаченко.

Як писала "ДС", на початку лютого прикордонники не пустили до України російську акторку Глафіру Тарханову (за паспортом Траханову).

    Реклама на dsnews.ua