• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Торжество мракобісся: Міносвіти "довело" ефективність соди в боротьбі з раком

Реклама на dsnews.ua

Міністерство освіти не має наміру відкликати свою рекомендацію підручника з хімії для учнів дев'ятих класів, аргументуючи це сумнівними твердженнями прихильників нетрадиційної медицини про ефективність соди при лікуванні онкологічних захворювань

Про це йдеться у відповіді Міністерства освіти на відповідний запит журналістів "Громадського", передає "ДС".

У МОН зазначають, що в школі в учнів мають сформуватися компетентності, а для цього потрібне залучення різних навчальних ресурсів, що дозволить «критично оцінювати інформацію, отриману з різних джерел, зокрема й хімічну».

Автор підручника з хімії Марія Савчин намагалася подати в книзі якомога більше цікавої інформації, переконують у Міністерстві. У підручнику вказується, що рекомендації по соді взяли з сайту «Всеукраїнської асоціації пенсіонерів», але в Міносвіти кажуть, що автор посилалася на американське джерело, але «через недогляд» не вказала його.

У Міністерстві також пишуть, що сода не може запобігти онкологічним захворюванням, проте «у поєднанні з хіміотерапією може сповільнити його розвиток і запобігти розростанню в інші частини тіла».

Крім того, пояснюють, що інформацію в підручнику подали не як основну, а як допоміжну з позначкою «Увага!» і з застереженням порадитися з лікарем.

Також в МОН заявили, що немає підстав для скасування грифу «рекомендовано Міносвіти» в цьому підручнику.

МОН вважає, що звичайна сода має цілющі властивості.

«Інформація про соду не є трендом нетрадиційної медицини… Вона входить до складу багатьох аптечних препаратів… Дослідження в медицині засвідчують, що сода інколи ефективніша за синтетичні ліки, оскільки вона входить до складу крові й у разі внутрішньовенного введення відновлює її нормальну структуру», — йдеться в відповіді відомства.

Далі МОН посилається на те, що Нобелівський лауреат в області фізіології і медицини Отто Варбург на початку 20 століття довів, що однією з причин виникнення раку є «порушення засвоєння клітинами кисню через те саме закислення організму». Так, звичайна сода може зменшити вплив негативних факторів і відновити кислотно-лужний баланс, що «не дає розвиватися бактеріям, вірусам, грибкам і раковим клітинам», відповідають в запиті.

Міністерство цитує публікацію на ресурсі «UkrMedia», на якому, зокрема, немає інформації про редакторів видання та принципів роботи. У публікації згадується радянський лікар Іван Неумивакін — прихильник альтернативної та космічної медицини, і вказується, що вживання соди «вирішує багато різних проблем зі здоровʼям», зокрема, нібито допомагає при лікуванні онкології, алкоголізму і наркоманії, а також покращує памʼять і увагу, заповнює втрату рідини в організмі.

Також у відповіді МОН згадується італійський лікар Туліо Сімончіні, який «у своїй теорії стверджує, що рак це грибкове захворювання і для боротьби з ним не потрібно використовувати хіміотерапію». У 2006 році його позбавили права займатися медичною діяльністю. Він вважає, що рак можна вилікувати розчином соди і використовував свій метод в «лікуванні». У 2012 році загинув пацієнт, якого «лікували» таким чином.

Як повідомляла "ДС", в шкільному підручнику з хімії для учнів 9 класу опублікували дані про те, що сода нібито має профілактичні та лікувальні властивості при онкозахворюваннях.

    Реклама на dsnews.ua