• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Трагедія Ан-26: ЗМІ показали, в яких умовах навчаються курсанти Харківського університету ВС (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Літаки, на яких змушені вчитися літати курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил, знаходяться в жахливому стані. У самому вузі в той же час процвітають нестатутні відносини

Про це дізналися журналісти програми «Гроші» під час розслідування причин катастрофи військово-транспортного літака АН-26 під Чугуєвом, передає "ДС".

Тоді в результаті трагедії загинули 26 курсантів та військових.

Журналісти показали відео, яке отримали від курсантів Харківського університету Повітряних сил. На ньому майбутні льотчики «проходять практику», прибираючи будівельне сміття лопатою, поки з них сміються.

Журналісти констатують ситуацію в вузі: замість льотної практики — праця на будівництві, замість поваги — стусани і лайка. Але це не найгірше. Студенти, в тому числі і друзі загиблих стверджують: як би жорстоко це не звучало, але всі вони знали, що нещастя може статися. Адже всі знають, що стан літаків — жахливий.

За словами курсанта ХНУПС, що захотів залишитися анонімним, більшість курсантів дуже шкодують про вступ до цього вузу. Хлопець стверджує — підготовка в університеті жахлива. Випускники, які навчалися там пʼять років, не готові виконувати свою роботу.

Розповів студент і про проблеми з літаками — їх стан абсолютно незадовільний. Дуже часто обладнання літаків відмовляє навіть після ремонту. Чому — ніхто не знає. За його словами, студентам і інструкторам навіть доводиться збирати гроші, щоб придбати необхідне льотне обладнання.

Журналісти підрахували, що за останні чотири роки на всі військові Авіаремонт витратили 817 мільйонів гривень. Сума чимала, але потрібно значно більше. Зараз Україна потребує нових літаків, але грошей в дефіцитному бюджеті немає.

Нагадаємо, увечері 25 вересня військовий літак Ан-26 розбився біля Чугуєва під час заходу на посадку. На його борту знаходилися 7 офіцерів і 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил. Вижив тільки один курсант — 20-річний Вʼячеслав Золочівський, який розповів про своє спасіння.

Бортові самописці військового Ан-26, який розбився під час заходу на посадку в аеропорту Чугуєва Харківської області, вже розшифрували.

    Реклама на dsnews.ua