• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Церемонію вручення Нобелівської премії бойкотують три країни

Реклама на dsnews.ua
Туреччина, Албанія і Косово бойкотують церемонію вручення Нобелівських премій 10 грудня

Країни протестують з-за вручення премії по літературі за 2019 рік Пітеру Гандке, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Письменника критикують за підтримку нині покійного сербської авторитарного президента Слободана Мілошевича, який у своїх творах "применшував військові злочини", здійснені сербськими військовими. Гаазький трибунал звинувачував Мілошевича в геноциді, зокрема вбивстві кількох тисяч жителів Сребреніци, порушень законів війни і злочини проти людства.

Посол Туреччини в Швеції Хакі Емре Юнт заявив 9 грудня, що турецький мовник Hurriyet не відвідає церемонію нагородження в Стокгольмі. Міністр закордонних справ Косова Бегджет Паколлі також доручив послу в Швеції бойкотувати церемонію - "письменник, який підтримував Мілошевича та його геноцид в Боснії та Косово, не заслуговує Нобелівської премії".

Виконуючий обов'язки міністра закордонних справ Албанії Гент Який заявив про аналогічний крок, написавши в твіттері, що "виправдання жорстокості війни під час розпаду Югославії не повинно бути винагороджено".

    Реклама на dsnews.ua