• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У березні та квітні буде важко: Степанов назвав умови нового локдауну

Міністерство охорони здоров'я буде наполягати на введенні нового локдауну, якщо в "червону" епідемічну зону перейде 13 і більше областей

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в інтерв'ю виданню "Страна", передає "ДС".

"Ми фіксуємо зростання госпіталізацій і захворюваності в певних областях, де ми і вводимо "червону" зону. Зараз ми робимо все, щоб не допустити колапсу медичної системи. Ми дивимося на показники: рівень госпіталізації вище 60%, рівень заповнюваності ліжок з доступом до кисню вище 65%, динаміка госпіталізацій вище 50% за сім днів — критерій перевищено", — пояснив глава МОЗ.

При цьому, якщо в області два критерії з трьох перевищені три дні поспіль, то регіон переходить в "червону" зону автоматично протягом 48 годин "і знаходиться там до стабілізації ситуації".

"Якщо ми говоримо про всю країну — якщо понад 13 областей перейдуть в "червону" зону і всі критерії будуть рости по всій країні — доведеться вводити новий жорсткий локдаун. За нашими прогнозами, нас чекає досить важкий період по захворюваності в березні і квітні. Але ми все ж сподіваємося, що при дотриманні захисних заходів по всій країні, такого не станеться", — додав Степанов.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський заявив, що в боротьбі з коронавірусом пріоритетною тепер є вакцинація, а не локдаун.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua