• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Харкові майже половина медиків відмовилася вакцинуватися індійською вакциною

У Харкові майже половина медичних працівників, які мають вакцинуватися від коронавірусу в першу чергу, відмовилися від щеплення

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила заступник міського голови Харкова з питань охорони здоровʼя та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, повідомляє "ДС" з посиланням на "Суспільне".

Попередньо погодилися на вакцинацію близько 500 харківських медиків. Однією з причин відмов стали безпідставні політичні заяви, вважає заступник мера.

"Був список на 930 людей. Потім, коли почалася божевільна кампанія по телеканалах про цю вакцину, виступи політиків, зробили знов з цього політичну іграшку, в нас залишилося трошки більше половини від цього списку. Поки що так. А коли отримаємо вакцину — побачимо", — повідомила вона.

За її словами, для початку вакцинації місто замовило для лікарів півтисячі доз.

"Ми замовили 500 доз для першої вакцинації. Чекаємо, поки отримаємо інформацію про те, де їх брати, як їх брати і коли їх брати — нам потрібен нормативний документ від обласного департаменту охорони здоровʼя і методичні рекомендації з використання цієї вакцини, інструкція на цю вакцину і таке інше. Поки що в нас нічого немає", — сказала чиновниця.

Щеплення від коронавірусу харківським медикам буде робити спеціальна бригада, яка буде на навчанні.

"На навчання в Київ їздила бригада обласної інфекційної лікарні. Наша бригада в Києві —завтра і післязавтра. Коли повернеться наша бригада, ми зберемо всіх медичних працівників, які будуть працювати з вакциною, бригада передасть їм свої знання", — сказала Горбунова-Рубан.

Нагадаємо, у вівторок, 2 березня, президент Володимир Зеленський отримав вакцину від коронавірусу разом з українськими військовими на Донбасі. Він заявив, що вважає вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield), яку отримала Україна з Індії, якісною.

У понеділок, 1 березня, вакцинувався глава МОЗ Максим Степанов. Його заступник, головний санітарний лікар Віктор Ляшко зробив щеплення 2 березня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua