• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

У Кабміні вирішили "перекваліфікувати" київських безробітних в айтішників (ДОКУМЕНТ)

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів прийняв рішення про проведення в Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних в сфері інформаційних технологій

Відповідну постанову прийнято на засіданні уряду 20 січня, передає "ДС".

Як наголошується в пояснювальній записці до проєкту постанови, у звʼязку з карантинними обмеженнями зросла кількість безробітних, в тому числі за рахунок повернення в Україну великої кількості громадян України, які працювали за кордоном, при тому, що українські ІТ-компанії відчувають брак фахівців з потрібними навичками.

"Задовольнити потребу роботодавців у сфері інформаційних технологій в кваліфікованих працівниках з сучасними знаннями і навичками та сприяти працевлаштуванню зареєстрованих безробітних можливо через впровадження механізму організації та проведення професійного навчання зареєстрованих безробітних.

Згідно з документом, відбір кандидатів на навчання здійснюється в два етапи після оприлюднення переліку освітніх програм.

На першому етапі відбору проводиться спеціалізоване компʼютерне тестування, яке для цілей експерименту розробляється і затверджується в Мінцифри.

Попередні співбесіди з кандидатами, їх спрямування на тестування і надання доступу до тестів проводяться карʼєрними радниками філій Київського міського центру зайнятості.

У разі успішного проходження кандидатом першого етапу, що підтверджується позитивними результатами і відповідними рекомендаціями тестування, він допускається до другого етапу відбору.

На другому етапі відбору комісією Центру зайнятості вивчаються документи, представлені кандидатом на відбір з урахуванням результатів і рекомендацій тестування, і проводиться співбесіда з кандидатом.

Під час проведення співбесіди з кандидатом комісія Центру зайнятості зʼясовує його професійну спрямованість, готовність і мотивацію до навчання і подальшого працевлаштування після завершення навчання у роботодавців.

Для співбесіди кандидат подає такі документи:

  • результати і рекомендації тестування;
  • довідку про проходження обовʼязкового попереднього психіатричного і наркологічного оглядів;
  • форма первинної облікової документації № 086/о "Медична довідка (лікарський консультаційний висновок)";
  • мотиваційний лист, складений у довільній формі.

Нагадаємо, за період з 12 березня і на кінець листопада 2020 року для компенсацій по безробіттю і частковому безробіттю виділили 14 млрд гривень.

    Реклама на dsnews.ua