• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Києві цьогоріч запрацюють ще три пости моніторингу повітря

До кінця року в Києві планують облаштувати ще три пости моніторингу повітря. Пізніше вони з'являться у всіх районах міста

Система вимірює понад 10 показників
Система вимірює понад 10 показників
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Київської міської держадміністрації, передає "ДС".

Пости моніторингу повітря вже працюють в Дарницькому та Дніпровському районах — на вулиці Архітектора Вербицького, 26 та на Харківському шосе, 7/1.

Як зазначають у КМДА, обладнання та програмне забезпечення на постах відповідає європейським стандартам, зокрема директивам ЄС, та рекомендаціям ВООЗ. Системи з аналогічним принципом роботи є у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах.

Система вимірює понад 10 показників: діоксид сірки (продукт горіння), діоксид азоту, оксид азоту, оксид вуглецю (чадний газ), озон, сірководень, аміак, а також пил. Також є газоаналізатори, що вимірюють вміст формальдегіду і метил меркаптану, та пробовідбірники для важких металів.

Показники можна побачити на карті, де відображається актуальний стан атмосферного повітря та погодні умови.

"Поки місто має два таких пости моніторингу. Ще три пости плануємо встановити до кінця цього року – в Печерському, Оболонському та Солом’янському районах. Наразі управління екології КМДА напрацьовує план розвитку системи моніторингу і встановлення нових постів у всіх районах столиці. Києву потрібна власна стратегія поліпшення екологічної ситуації, яка брала б до уваги усі сфери життєдіяльності міста, що впливають на стан повітря — транспорт, діяльність промислових підприємств, озеленення та інші. Управління екології розробляє таку стратегію», — розповів мер Києва Віталій Кличко.

Як писала "ДС", Київ увійшов до ТОП-20 міст світу з найбруднішим повітрям.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua