• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Києві демонтували "шматок граніту" на честь дружби з Москвою

У Києві демонтували пам'ятний знак на честь дружби Києва та Москви, який знаходився у сквері по вулиці Маршала Якубовського (Голосіївський район)

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила пресслужба Київради, інформує "ДС".

"Цього шматка граніту в Києві вже немає. І це наша з вами перемога. Наразі пам'ятник зберігається в Голосіївській РДА та має стати експонатом майбутнього музею тоталітаризму", — прокоментувала депутатка Аліна Михайлова.

Зазначається, що комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Голосіївського району, на балансі якого знаходився монумент, виконало рішення Київської міської ради від 08 липня 2021 року.

Пам'ятник на честь дружби Києва та Москви було встановлено у серпні 2001 року. Тоді Голосіївський район називався Московським. У 2015 році активісти розмалювали монумент у синьо-жовті кольори. У липні 2021 р. Київська міська рада через численні звернення мешканців столиці ухвалила рішення про демонтаж монумента.

"Держава-агресор загрожує збереженню суверенітету України, всупереч мирним угодам. У результаті пам'ятні знаки на честь дружби втратили свій сенс і викликають значний суспільний резонанс", — заявив заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, в липні 2021 року на Харківщині активісти за допомогою сокири повалили "знак дружби" з Росією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua