• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Києві фіскали "накрили" конвертаційний центр з оборотом понад 1 млрд грн

У Києві припинена діяльність конвертаційного центру, річний оборот якого перевищував 1 млрд грн

Конвертаційний центр
Конвертаційний центр / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні ГУ Державної фіскальної служби, передає "ДС".

В ході розслідування було встановлено, що група осіб зареєструвала на ім'я підставних осіб низку суб'єктів господарювання в різних регіонах з метою організації діяльності масштабного транзитно-конвертаційного центру. Фіктивні фірми допомагали підприємствам реального сектору економіки ухилитися від сплати податків, сформувати незаконний податковий кредит з ПДВ, переводити безготівкові кошти підприємств в готівку.

Податковий кредит підприємств транзитно-конвертаційною групи (ТКГ) формувався за рахунок підприємств-імпортерів і підприємств реального сектору економіки, що мають в обігу гроші, за плату в розмірі 3-8% від суми наданих послуг.

Надалі через ланцюг підприємств ТКГ здійснювалась підміна номенклатури ТМЦ необхідної "замовникам". Гроші після конвертаційних центрів поверталися посадовим особам підприємств реального сектору економіки крім винагороди обсягом 7-12% від обороту.

Більшість підприємств були зареєстровані в Донецьку і Донецькій області. Основними "вигодонабувачами" були будівельні та сільськогосподарські підприємства. Встановлено, що фігуранти умисно ухилилися від сплати податків на суму понад 31 млн грн. Загальний орієнтовний обсяг проконвертованих коштів за 2020-2021р.р. склав понад 1 млрд грн.

Правоохоронці провели низку санкціонованих обшуків у членів ОЗУ. Під час одного з обшуків охорона офісного центру в центрі Києва чинила опір правоохоронцям. За результатами обшуків виявлено та вилучено $130 тис. готівкою (в еквіваленті понад 3,5 млн гривень), печатки фірм, задіяних у схемах, і засоби зв'язку, якими користувалися зловмисники. Досудове розслідування триває.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua