• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Києві на марші солідарності з білорусами сталася бійка (ФОТО, ВІДЕО)

У Києві сьогодні, 8 серпня, пройшов марш солідарності з білорусами, на якому відбулися зіткнення між активістами Національного корпусу і українськими анархістами

hromadske.ua
Реклама на dsnews.ua

Кілька сотень людей пройшли маршем від посольства Білорусі до Майдану Незалежності в знак солідарності з білорусами, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

Учасники заходу також вшанували памʼять голови громадської організації "Білоруський дім в Україні" Віталія Шишова, якого 3 серпня знайшли повішеним.

Вони також зупинилися біля памʼятників Павлу Шеремету та Михайлу Жізневському. Їх памʼять вони вшанували хвилиною мовчання.

Учасники демонстрації прийшли з червоно-білими прапорами. Люди вигукували "Живе Білорусь", "Лукашенко в автозак", "Віримо, можемо, переможемо".

Коли учасники маршу поверталися на Майдан, зʼявилася група націоналістів. Деякі з них є представниками "Нацкорпуса", проте вони брали участь в заході не від цієї організації.

Побачивши представників руху анархістів, які також прийшли на марш, вони заявили про провокації і намагалися зірвати плакат останніх. Між сторонами відбулися зіткнення, по обидва боки застосовували перцевий балончики.

"Ніхто не проти, що приходять люди різних політичних поглядів. Але з їхнього боку вийшло ніби навʼязування своїх політичних поглядів, які не стосуються ні проблеми Білорусі, ні проблеми України. Буде хода анархістів ㅡ будь ласка", ㅡ сказав представник "Білоруського дому в Україні" Євген Городнічук.

Він додав, що так вирішувати питання було "некрасиво", але сторони поговорили і "все зрозуміли".

Після цього підійшли правоохоронці, які пояснили, що захід має проходити без символіки та політичних партій, тому плакат анархістів згорнули.

Учасники заходу також запланували перегляд фільму про протести.

Нагадаємо, 3 серпня громадянина Білорусі Віталія Шишова, який зник в Києві напередодні, знайшли повішеним в одному з київських парків, недалеко від місця його проживання. Поруч з тілом активіста були знайдені його особисті речі, зокрема мобільний телефон.

У поліції заявили, що розглядають дві версії: вчинення самогубства або вчинення умисного вбивства з імітацією самогубства.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua