• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Києві спритні ділки імітували біржові торги, "викачуючи" гроші з інвесторів

Реклама на dsnews.ua

Служба безпеки України викрила угруповання на заволодінні коштами громадян під виглядом участі у біржових торгах

Про це йдеться у повідомленні управління СБУ в Київській області, передає "ДС".

За даними слідства, псевдоброкерські центри під виглядом торгів на міжнародних фондових біржах привласнювали кошти інвесторів.

Оперативники встановили, що організували оборудку троє громадян однієї з країн Близького Сходу. За їх вказівкою, у центрі Києва створили три кол-центри. Оператори нібито від імені відомої інвестиційної компанії телефонували клієнтам і пропонували вкласти гроші в акції відомих компаній на міжнародних фондових біржах.

"Після перерахування коштів через електронні платіжні системи клієнту створювали "персональний кабінет", в якому демонстрували постійне зростання акцій у ціні та пропонували збільшити інвестиції. Для створення цього веб-ресурсу організатори використовували елементи обладнання для онлайн-ігрового бізнесу, забороненого в Україні", — розповіли у СБУ.

Зловмисники також імітували для інвесторів трансляцію електронної торгівлі на міжнародних біржах. Після рішення клієнта отримати свої гроші, ділки повідомляли йому про банкрутство компанії.

За інформацією СБУ, за кілька років ділки встигли привласнити кошти тисяч громадян. Суми "інвестицій" коливалися від 1 до 5 тис. доларів з кожного клієнта. Кошти легалізували через анонімні криптогаманці.

Під час обшуків у трьох кол-центрах вилучили комп’ютерне та серверне обладнання, документацію, печатки суб’єктів підприємницької діяльності, які функціонували без податкового оформлення і ухилялися від сплати податків. Також встановлено, що роботу кол-центрів без офіційного працевлаштування забезпечували понад 200 студентів, іноземців з країн Близького Сходу та Африки, серед яких були нелегальні мігранти.

Слідчі встановлюють осіб, причетних до оборудки, та суму збитків, завданих державному бюджету.

Як писала "ДС", СБУ викрила двох іноземців, які намагалися створити в Україні осередок міжнародного терористичного угруповання неонацистів.

    Реклама на dsnews.ua