• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

У Києві тестуватимуть сирени на випадок повномасштабного вторгнення РФ

Київ готується до можливого вторгнення Росії в Україну. Зокрема, у столиці тестують централізовану систему оповіщення населення, а також планують найближчим часом проводити інформаційну компанію та навчання

Андрій Крищенко
Андрій Крищенко
Реклама на dsnews.ua

Про це заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Андрій Крищенко розповів в інтерв'ю "Бабелю", передає "ДС".

"На сайті Держслужби з надзвичайних ситуацій повністю розписаний весь алгоритм (дій у разі атаки – ред.). Ми зараз будемо проводити інформаційну кампанію. Але я побоююся, що ситуація може бути приблизно як з підготовкою до зими: всі знають, що настане зима, але до першого снігу їздять на літній лисій гумі", – зазначив Крищенко.

За словами чиновника, у Києві постійно тестують систему оповіщення, але поки без звуку: "Плануємо проводити навчання. З наступного тижня ми розпочнемо інформаційну кампанію, щоби люди не лякалися, коли їх почують. А через пару тижнів уже будемо вмикати сирени та проводити навчання, щоби люди без паніки розуміли, що робити".

Крищенко додав, що інші системи оповіщення у Києві використовувати не збираються.

"Зупинимося на цій. Ми виходимо з того, що вона може діяти і без світла, і без стільникового зв'язку – тобто в критичних умовах", – зазначив він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський раніше казав, що лідер РФ Володимир Путін має публічно заявити про відсутність планів нападу на Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua