• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Києві з 1 вересня школи вимагатимуть від батьків учнів COVID-сертифікат або ПЛР-тест

У Києві відзавтра, 1 вересня, встановлено низку заборон, що діятимуть у закладах освіти та інклюзивно-ресурсних центрах 

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, передає "ДС" з посиланням на сайт адміністрації.

За його словами, відповідне рішення ухвалила постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА, щоб "увійти закладам освіти у навчальний процес із мінімальними ризиками розповсюдження коронавірусу".

Зокрема, із 1 вересня у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти незалежно від форм власності, та інклюзивно-ресурсних центрах у будь-якій зоні карантину, заборонять:

- індивідуальне відвідування закладів батьками та вхід і перебування у закладі освіти осіб, які не є учасниками освітнього процесу, без наявності документа, що посвідчує отримання повного курсу вакцинації або негативного результату тестування на СOVID-19, що проведене не більше як за 72 години до відвідування закладу.

У "зеленій" зоні карантину ще заборонять проведення масових заходів без одягнутих усіма учасниками засобів індивідуального захисту, вхід групами і масове перебування в закладі батьків учнів.

У разі встановлення "жовтого" та "помаранчевого" рівнів епіднебезпеки — крім вище перерахованих заборон додається ще заборона на: відвідування закладів освіти учнями та проведення в закладах освіти масових заходів, якщо у більш як 20% персоналу закладу освіти відсутній документ про отримання повного курсу вакцинації; відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт із особою з СOVID-19 перебуває більше як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу; проведення у закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

У разі встановлення "червоної зони": навчання перейде на дистанційну форму, крім садочків, спеціальних навчальних закладів та 1-4 класів. При цьому у 80% осіб, які беруть участь у заходах з оцінювання якості освіти мають бути COVID-сертифікати.

Нагадаємо, уряд подовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні до 1 жовтня 2021 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua