• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У космос за допомогою спецзв'язку відправили повідомлення українців: якими мріями поділилися

Фахівці Державного космічного агентства України відправили в космос повідомлення українців

Повідомлення передавали за допомогою спеціального зв'язку
Повідомлення передавали за допомогою спеціального зв'язку
Реклама на dsnews.ua

Повідомлення відправили 19 квітня в рамках всеукраїнської акції "Меседж у космос", передає "ДС" з посиланням на "Дом".

Акцію 12 квітня, в День космонавтики, почало Міністерство культури та інформаційної політики. За словами очільника Мінкульту Олександра Ткаченка, за тиждень надійшло понад тисячу повідомлень з усіх куточків України.

"Найчастіше зустрічалися повідомлення про те, що люди мріють про мир в Україні і в усьому світі, про закінчення пандемії. І, безперечно, бажають і собі здоров'я, і своїй родині. Упевнений, що такі побажання знайдуть відгук у космосі, відправляться до далеких планет. Ми віримо, що в космосі ми не одні", — розповів він.

"Фактично акція спрямована на те, щоб кожен усвідомив, що досягнення в космічній галузі є нашим спільним надбанням — як науковців, так і українського народу, адже воно стосується абсолютно всіх", — додав Ткаченко.

Начальник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний розповів, що така акція проходить не вперше. Повідомлення передавали за допомогою спеціального зв'язку, цього разу — із Золочева Львівської області. Вони полетіли до зірок, розташованих за 12 світлових років від Землі.

Як писала "ДС", на Марсі вдалося запустити дрон-вертоліт Ingenuity з марсохода Perseverance.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua