• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У лікарні Миколаївської області похворіли медики: пацієнти призначають собі лікування "з інтернету"

Реклама на dsnews.ua

У місті Єланець Миколаївської області у медзакладі, що обслуговує 16 тисяч пацієнтів, похворіли майже всі лікарі. Жителям — навіть із гарячкою — пропонують їхати за 40 кілометрів в інший медзаклад. У відчаї пацієнти самі собі призначають лікування — те, що знайдуть в інтернеті

Про це йдеться у сюжеті ТСН, передає "ДС".

У Єланецькій лікарні захворіли або на самоізоляції майже всі медики — і лікарі, і медсестри. На весь стаціонар та поліклініку Єланецької лікарні нині лише два лікарі: хірург та невропатолог. З 15 сімейних лікарів жодного нема. Навіть адміністрація хворіє або на самоізоляції.

На сходинках ТСН вдалося зловити заступницю головного лікаря Ольгу Минець. Виявляється, вона на лікарняному через коронавірус, у неї серед колег найлегший перебіг хвороби. "Сьогодні прийшла здати контрольний аналіз", — говорить Ольга.

Іншим медикам не так пощастило — багато хто в лікарні. Мати Олексія Шапошніка — сімейна лікарка — нещодавно померла від COVID-19. "Мати захворіла на роботі", — говорить він.

Нині її пацієнти — їх 2,5 тисячі — лікуються за допомогою інтернету.

Більшість пацієнтів спрямовують до Вознесенська та Нового Бугу. До Вознесенська — понад 40 км. До Нового Бугу ще довше. Дорога геть розбита. Автобус ходить лише тричі на тиждень.

"Треба людям зробити, щоб вони могли доїхати до тої лікарні в Вознесенськ або Новий Буг", — говорить Оксана Шапошник, жителька Єланця.

А ще просять, щоб лікаря привозили у Єланець. В обласному управлінні охорони здоровʼя кажуть: цим має займатися район.

"У центрі первинної медико-санітарної допомоги є автомобіль. Треба всього лиш забезпечити пальним цей автомобіль, щоб привозили лікаря", — зазначає Оксана Черненко, заступниця начальника Управління охорони здоровʼя Миколаївської області.

"Така можливість в нас розглядається. Але це не просто. Потрібні певні підстави для виділення паливно-мастильних матеріалів із якогось відповідного резерву", — каже Наталія Гайчева, голова Єланецької РДА.

Пацієнти кажуть: доки посадовці шукатимуть підстави, люди помиратимуть. Нині в районі 16 тисяч пацієнтів. Уже тиждень вони живуть без медичної допомоги.

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до кінця поточного року.

    Реклама на dsnews.ua