• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Львові прощаються із Романом Віктюком (ВІДЕО)

У Львівському Першому театрі пройшло прощання з відомим театральним режисером Романом Віктюком, який пішов з життя 17 листопада

Прощання з Романом Віктюком/Укрінформ
Прощання з Романом Віктюком/Укрінформ
Реклама на dsnews.ua

Прощання з режисером, який народився і провів дитинство у Львові, розпочалося о 10.00, інформує "ДС".

Труну з тілом розмістили на сцені Першого театру і кожен охочий до 13:00 мав можливість підійти та провести в останню путь Маестро та висловити співчуття родині.

"У Москві в п’ятницю було дуже масштабне та важке прощання, бо там його актори та дуже близькі люди. До Львова його привезли в суботу ввечері спеціальною машиною. Про те, що прощання відбуватиметься у Першому театрі родина вирішила одноголосно, адже саме тут починалася його кар’єра, перші вистави, це його сцена, він тут творив", — розповів племінник режисера Борис Віктюк, слова якого цитує Укрінформ.

"Це надзвичайно велика втрата в аспекті Україна – світ. Він всесвітньо відомий режисер і всюди при нагоді наголошував, що саме український творець, і таким чином про Україну знали інші та цінували нашу культуру", — згадує Романа Віктюка його друг та режисер Сергій Проскурня.

Після прощання в Першому театрі відбудеться відспівування та молитовний чин в Церкві святого Андрія, а далі о 15:00 — чин похорону на Личаківському кладовищі. За заповітом Віктюка поховають в родинному гробівці, де спочивають його батьки.

Як писала "ДС", Роман Віктюк помер 17 листопада на 85-у році життя. Наприкінці жовтня режисер потрапив до лікарні з коронавірусом.

    Реклама на dsnews.ua