• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Мінську українця засудили за участь в протестах опозиції

У понеділок, 20 вересня, суд Заводського району Мінська засудив до 3 років ув'язнення громадянина України Михайла Ференца за нібито участь в діях, що грубо порушують громадський порядок, і навмисне пошкодження майна

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ України, передає "ДС".

У МЗС зазначили, що українець провів в білоруському СІЗО 7 місяців, але цей період не був зарахований до строку покарання.

"Достовірних доказів провини громадянина України у суді наведено не було. Свою провину Михайло Ференець не визнає та через адвоката планує подавати апеляцію. Відомий білоруський правозахисний центр "Вясна" визнав його політв'язнем", — йдеться в повідомленні.

У МЗС назвали вирок Ференцу політично мотивованим, а вирок несправедливим і протиправним.

"Бездоказове звинувачення та неправове засудження громадянина України є черговими проявами антиукраїнських дій Мінська… Вимагаємо негайно звільнити громадянина України Михайла Ференця. Продовжимо захищати його інтереси усіма доступними засобами. Вчергове закликаємо владу в Білорусі припинити репресії проти громадян, повернутися на шлях демократичного розвитку країни", — підкреслили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Як повідомляла "ДС", в Києві затримали двох нелегалів-опозиціонерів з Білорусі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua