• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У МОН роз'яснили, як працюватимуть освітні установи з 20 вересня

У Міністерстві освіти і науки України розповіли, як працюватимуть установи освіти з 20 вересня 2021 року в разі встановлення "жовтого" рівня епідемічної небезпеки

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МОН, передає "ДС".

"Відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності щонайменше у 80% працівників закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародного, внутрішнього або іноземного сертифіката", — йдеться у повідомленні.

При цьому, в разі впровадження "червоного" рівня епідемічної небезпеки відвідування навчальних закладів здобувачами освіти дозволено лише в тому випадку, якщо 100% працівників навчального закладу матимуть документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній або іноземний COVID-сертифікат.

Уточнюється, що сертифікат може підтверджувати: вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати), вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної або дводозної вакцини (зелені сертифікати), негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, одужання особи від зазначеної хвороби.

Термін дії COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини (жовті сертифікати) з дати введення дози становить 120 днів, двома дозами (зелений сертифікат) — 365 днів.

COVID-сертифікат, що підтверджує негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, діятиме 72 години. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів.

COVID-сертифікати матимуть кольорові позначки виключно в цифровому форматі, друкувати їх на папері відповідного кольору не потрібно.

Дію сертифікату має бути підтверджено за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунку порталу "Дія".

Як повідомляла "ДС", понад 40% українців виступають за впровадження карантинних обмежень через пандемію коронавірусу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua