• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У МОН розповіли, як завести електронний кабінет вступника до вишу (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Реєстрація електронних кабінетів для подання заяв на вступ до вишів розпочнеться 1 серпня о 10:00

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міносвіти, передає "ДС".

"З 01 серпня з 10:00 розпочинається реєстрація електронних кабінетів для вступників, які подаватимуть заяви в електронній формі. Вступники зможуть подати заяви з 13 до 22 серпня. Хочемо наголосити і заспокоїти вступників, що зареєструвати електронний кабінет вони зможуть протягом всього періоду подання заяв", — зазначив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

Одна з новацій вступної кампанії цього року — можливість подання електронних заяв для вступників з магістратури на основі освітнього рівня "бакалавр" для тих абітурієнтів, які складали єдиний вступний іспит.

Крім того, стало можливим подання електронних заяв вступниками пільгових категорій, які мають хоча б один сертифікат ЗНО 2017-2020 років. Для цього їм потрібно перед поданням заяв звернутися до одного із закладів вищої або фахової передвищої освіти із підтверджуючими документами для внесення їх до "Реєстру осіб із спеціальними умовами".

"Сьогодні-завтра відбуватиметься тестування електронних кабінетів. Просимо вступників максимально долучитися до цього процесу. Однак звертаємо увагу на те, що вони працюватимуть із тестовою версією, і всі внесені тестові заяви будуть видалені із системи увечері 30 липня. Тестовий логін і пароль також не будуть працювати", — наголосив Вітренко.

Для подання заяв до вишів вступники реєструють свій електронний кабінет. Покрокові інструкції та відеорозʼяснення щодо того, як його створили, розміщені на сайті МОН.

Ті вступники, які йдуть на бюджет та мають право складати вступні іспити замість ЗНО чи вступають за творчим конкурсом, мають вже зараз зареєструватися у виші, щоб пройти вступні випробування у термін з 1 до 12 серпня. Для вступників на контрактну форму заклади можуть встановлювати додаткові терміни проведення іспитів та творчих конкурсів у період з 13 до 22 серпня.

У цьому році освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна" будуть створені у всіх вишах, що знаходяться у сфері підпорядкування не тільки МОН, а й МОЗ, Мінкульту, та у трьох закладах вищої освіти системи МВС. Крім того, тепер у межах окремої квоти участь у конкурсному відборі братимуть не тільки вступники з Криму та Севастополя, але й з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, лінії зіткнення.

Також цього року подання документів та зарахування для здобуття освітнього рівня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) на навчання за кошти державного бюджету в межах "Квоти-2" (визначеної частини максимального обсягу бюджетних місць у вишах, яка може бути використана для прийому на снові повної загальної середньої освіти вступників з тимчасово окупованих територій та лінії зіткнення) відбувається в два етапи: основний етап – до 20 серпня, завершальний етап на бюджет та контракт – до 23 жовтня.

В освітньому центрі вступники з ТОТ мають можливість подати до пʼяти заяв та брати участь у конкурсі на місця державного замовлення в межах спеціальної квоти. 

Як повідомляла "ДС", у Міністерстві освіти та науки назвали мінімальні бали ЗНО для вступу на бюджетні місця. 

    Реклама на dsnews.ua