• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У МОЗ дозволили щеплюватись проти COVID-19 та грипу в один день

Міністерство охорони здоров'я України вирішило прибрати інтервал між вакцинацією проти грипу і коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій, передає "ДС" із посиланням на "Суспільне".

За його словами, рішення ухвалили 27 вересня на засіданні Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).

"Зараз цей період становить 14 днів до і 14 днів після. Але при розгляді цього питання ми прийняли рекомендацію, і вона вже затверджена МОЗ на штабі з контролю інфекцій 1 жовтня, що вакцину проти інших інфекційних хвороб ми можемо вводити в один день з вакциною проти COVID-19, або з будь-яким інтервалом", – зазначив Лапій.

Він уточнив: єдине, що треба попередити лікаря, в яку руку зроблено щеплення, щоб інший укол був в іншу руку.

На запитання про те, наскільки безпечно вакцинуватись від грипу після перенесення коронавірусу, Лапій зазначив: "Мало того, що безпечно, але і потрібно. Але краще це робити після періоду ізоляції, щоб не наражати на небезпеку інших людей і персонал лікувального заходу, де ви будете вакцинуватись".

Як повідомляла "ДС", у Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що робити щеплення проти COVID-19 можна у центрах масової вакцинації, в пунктах щеплення, а також викликати мобільну бригаду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua