• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У МОЗ наполягають на локдауні з 2 січня, в ОП обіцяли дослухатися, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Якщо протягом двох тижнів кількість нових випадків зараження коронавірусів залишиться менше 20 000 в добу, то локдаун буде введений з 2 січня, як це радять епідеміологи Міністерства охорони здоров'я. Саме на думку цих фахівців орієнтуються в Офісі президента

За словами епідеміолога з МОЗ, розглядається два варіанти введення локдауна — з кінця грудня 2020 року і з початку січня 2021 року, передає "ДС" з посиланням на "НВ".

За словами фахівця, якщо в Україні буде реєструватися 30-35 тис. нових випадків щодня, то система охорони здоров'я і кількість ліжок витримає таке навантаження. Навіть в нинішніх умовах зберігається резервний запас ліжок і вводити жорсткий карантин з 20 грудня немає сенсу.

З точки зору епідеміології та тенденцій розвитку ситуації, то максимальне навантаження на систему охорони здоров'я буде під новий рік або більш імовірно — на початку січня.

Епідеміологи Міністерства охорони здоров'я будуть рекомендувати уряду введення жорстких обмежень з 2021 року тривалістю не менше 3 тижнів. Чим довше карантин триватиме, тим краще буде ефект. Навіть при найгірших умовах дотримання карантину падіння захворюваності складе "мінус" 40-50% від щоденних випадків.

Також є сенс в цьому сценарії, з точки зору економіки. Січень — неактивний місяць для бізнесу і для держави.

При цьому введення локдауну з кінця грудня менш імовірно. Його логіка полягає в тому, щоб не допустити великого скупчення людей на святкуванні новорічних свят. Однак до нього можуть повернутися, якщо протягом двох тижнів показник добової захворюваності буде різко зростати (наприклад від 15 тис. до 20-30 тис.).

Цей сценарій активно обговорювався останнім часом, але зараз є можливість регулювати ці питання іншими шляхами і посилити контроль над дотриманням діючих обмежень.

В Офісі президента пояснили, що введення локдауну залежить від кількості захворювань на добу, проте при прийнятті будь-якого рішення будуть користуватися думкою фахівців МОЗ.

У МОЗ також додали, що основна проблема полягає не стільки в кількості хворих, яка може рости, а в тому, що в областях погано працює розподіл (маршрутизація) хворих між лікарнями. Це неможливо вирішити, констатує епідеміолог, тому що це «людський фактор». Це відповідальність керівників в областях. Без такого ручного управління, найчастіше відбувається дисбаланс — тому що в одну лікарню везуть всіх хворих, які були виявлені, а інша лікарня простоює напівпорожньою.

Нагадаємо, у вівторок, 1 грудня, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що жорсткий карантин в Україні буде введено в будь-якому випадку. Це може статися або в грудні, або в січні.

    Реклама на dsnews.ua