• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

У МОЗ озвучили рекомендації для COVID-вакцинації

Міністерство охорони здоров'я України схвалило рекомендації групи експертів з імунопрофілактики з окремих питань вакцинації проти COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства охорони здоровʼя, передає "ДС".

Рекомендації стосуються підходів до вакцинації проти COVID-19 людей, які раніше хворіли COVID-19 або осіб, які мають гострий перебіг COVID-19, а також вагітних і жінок, які годують дітей грудним молоком.

"Рекомендувати вакцинацію осіб із задокументованим COVID-19 в анамнезі з відтермінуванням вакцинації на 6 місяців від часу перебігу COVID-19; за бажанням особи, яка підлягає вакцинації відповідно до груп пріоритетності, вакцинація може бути проведена раніше 6 місячного терміну при достатній кількості доз вакцини для забезпечення вакцинації осіб в даній групі пріоритетності, які не мають задокументованого COVID-19 в анамнезі", — сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко, коментуючи висновки групи експертів.

Крім того, для осіб з гострим перебігом COVID-19 рекомендується відстрочити введення першої дози вакцини на 6 місяців. Тим, у кого гострий перебіг хвороби розвинувся після введення першої дози вакцини, необхідно відстрочити на 6 місяців введення другої дози.

Вакцинацію осіб, які раніше отримували терапію антитілами від COVID-19, плазму реконвалесцентів, слід відкласти принаймні на 6 місяців. Вакцинацію вагітних необхідно відстрочити і робити щеплення вже після пологів. У разі настання вагітності в період між введеннями доз вакцини, необхідно відстрочити введення другої дози і зробити щеплення вже після пологів.

Вакцинація вагітних медичних працівників з пріоритетної групи може бути проведена з огляду на співвідношення ризику — користі. При цьому проведення тесту на вагітність перед вакцинацією проти COVID-19 не рекомендується.

У той же час, жінки, які вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень.

Крім того, бажано проводити планову вакцинацію проти інших інфекційних хвороб через 28 днів після отримання другої дози вакцини проти COVID-19. У разі необхідності термін може бути скорочений до 14 днів. Рекомендації по вакцинації проти COVID-19 і проти інших хвороб не стосуються вакцинації за екстреними показаннями.

У МОЗ додали, що необхідно вважати дані рекомендації тимчасовими і такими, які можуть бути змінені в разі надходження оновлених даних і, якщо вони не суперечать чинній інструкції до вакцини.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоровʼя представило календарний план вакцинації українців від коронавірусу. Очікується, що вакцинація населення почнеться з 15 лютого.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua