• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У МОЗ повідомили, як і на кому будуть випробувати європейські вакцини від COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Європейську вакцину проти коронавірусу (COVID-19) в Україні випробовуватимуть на 4,2 тисячі добровольців

Про це повідомила директорка Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко, інформує "ДС".

Вона зазначила, що наразі невідомо, коли відбудеться відповідне клінічне дослідження: вакцинацію проведуть, як тільки матеріалів для проведення тестування вакцини буде достатньо і вони підтвердять свою безпеку для дослідження в Україні.

"Ми отримали першу заявку минулого тижня на проведення дослідження третьої фази європейського виробника і сьогодні ми працюємо над експертизою цих матеріалів. Якщо матеріали будуть в достатньому обсязі і підтвердять безпеку проведення цього дослідження в Україні, то 4,2 тис. українських добровольців зможуть взяти участь у цьому проєкті. Коли це відбудеться? Нам би хотілось, щоб якнайшвидше", – сказала Думенко в ефірі програми "Право на владу".

Для участі в цьому дослідженні розглядаються клінічні центри, розташовані в Києві, Вінниці, Львові та Івано-Франківську.

Представниця МОЗу додала, що добровольці зможуть звернутися до реєстру клінічних досліджень, де є повна інформація про всі дослідження.

Раніше міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що Україна не буде купувати російську вакцину від коронавірусу, оскільки та не пройшла необхідну третю фазу клінічних випробувань.

    Реклама на dsnews.ua