• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У МОЗ розказали, скільки приватних лабораторій роблять ПЛР-тести на COVID-19 в Україні

Реклама на dsnews.ua

В Україні у листопаді тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) проводять у 124 лабораторіях усіх форм власності. З них 66 — державні, 58 — приватні

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу 12 листопада, передає "ДС".

"Станом на листопад ПЛР-дослідження проводять 124 лабораторії всіх форм власності, з них 66 лабораторії державних і комунальних медзакладів, 58 — приватні. У жовтні-листопаді приватні лабораторії проводять у середньому 12 тис. досліджень на добу, або 30% всіх досліджень", — сказав він.

Також, зауважив лікар, велику кількість взяття зразків на аналізи проводять мобільні бригади. Так, у квітні-листопаді поточного року такі бригади здійснили майже 1,7 млн заборів зразків для проведення досліджень методом ПЛР. Найбільша кількість виїздів зафіксована у Києві та Київській і Тернопільській областях.

За словами Ляшка, у липні було проведено 370 тис. ПЛР-тестувань, у серпні — 521 тис., у вересні — 727 тис., у жовтні — 990 тис. При цьому з квітня по кінець жовтня було виділено 251 млн грн на роботу мобільних бригад.

Нагадаємо, станом на 12 листопада в Україні зафіксовано 11 057 нових випадків зараження коронавірусом, що стало черговим антирекордом за весь час пандемії.

    Реклама на dsnews.ua