• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У МОЗ розповіли, скільки штрафів виписала поліція за відсутність масок за два тижні у "жовтій" зоні

За два тижні перебування України у "жовтій" карантинній зона поліція склала понад 12 тисяч постанов через відсутність захисних масок

Порушникам загрожують штрафи
Порушникам загрожують штрафи / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я, передає "ДС".

"З часу переведення України на "жовтий" рівень епіднебезпеки, за даними Національної поліції, складено 1 137 адміністративних протоколів за порушення правил карантину та 12 436 постанов щодо перебування осіб у громадських місцях без захисних масок", — зазначають у МОЗ. 

Адмінпротоколи складали переважно відносно юридичних осіб. Йдеться про ч. 1 ст.44-3 "Порушення правил щодо карантину людей" КУпАП. 

Порушникам загрожують штрафи: громадянам — від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, для посадових осіб — від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів.

За цей же час поліцейські склали 12 436 постанов за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП — за перебування без масок у громадських будинках, спорудах чи громадському транспорті. Таке порушення тягне за собою штраф від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів.

Загалом від початку запровадження карантинних обмежень в Україні склали 103 774 адмінпротоколи за порушення, пов’язані із карантинними правилами.

"З них найбільше стосувалось працівників підприємств та установ — 18 747. Також 13 287 протоколів склали щодо водіїв транспортних засобів, 9 823 — щодо керівників торговельних закладів, 4 770 — керівників закладів громадського харчування та розважальних закладів", — наводять статистику у міністерстві. 

За порушення правил самоізоляції склали 3 543 адмінпротоколи. 

Водночас, до суду вже направили 101 467 протоколів. 

Від початку карантину поліцейські винесли 368 655 постанов через перебування у громадських закладів осіб без засобів індивідуального захисту. 

Як писала "ДС", у Мелітополі Запорізької області троє водіїв маршруток відмовилися везти дівчинку до школи через нові карантинні обмеження.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua