• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

У МВС назвали кількість одиниць зброї на руках українців

Станом на 1 жовтня поточного року в Україні офіційно зареєстровано понад 700 тисяч власників вогнепальної зброї

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це написав заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп'ятий у статті для "Голосу України", передає "ДС".

"Відповідно до бази даних органів поліції, станом на 1 жовтня 2021 року на території нашої держави зареєстровано 707 117 власників вогнепальної зброї, які мають в особистому користуванні 790 055 одиниць мисливської гладкоствольної та 170 195 одиниць мисливської нарізної і комбінованої зброї", — повідомив він.

Крім того, у власності громадян також знаходяться близько 220 000 одиниць травматичних пістолетів та револьверів, а загальна кількість зброї, пристроїв, газових пістолетів та револьверів становить 1 225 353 одиниці.

За словами Драп'ятого, Україна є фактично єдиною державою в Європі, де обіг цивільної вогнепальної зброї не регулюється на державному рівні.

Проте заступник міністра вважає, що в нашій країні передчасно надавати громадянам право прихованого носіння короткоствольної зброї та використання її для відстоювання власних прав та інтересів.

"Для цього потрібно запровадити в українському законодавстві справедливий інститут самооборони, передбачивши дієві запобіжники від неправомірного використання зброї з одного боку, та гарантії неможливості переслідування потерпілих — з другого", — пояснив він.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що в Україні з'явиться електронний реєстр зброї, який має повноцінно запрацювати у березні-квітні 2022 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua