• USD 28.5
  • EUR 34
  • GBP 38
Спецпроєкти

У МЗС сказали, скільки росіян переселили в Крим за час окупації

Реклама на dsnews.ua

Росія за час окупації Криму переселила на територію захопленого півострова півмільйона своїх громадян замість українського населення для зміни демографічної структури

Про це заявила перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"В тому, що стосується Криму – окупанти перетворили його на військову базу, і будь-яка дія Росії, зокрема, будь-який інфраструктурний проєкт, мають очевидне військове призначення. Навіть ті дороги, які вони збудували у Криму, призначені для посилення їх військової присутності. Росія подвоїла таку військову присутність, вони модернізували свій військових компонент у повітрі, у морі та на суходолі, мають нині шість підводних човнів, чого більш ніж достатньо, щоб контролювати всю акваторію Чорного моря", — зазначила Джапаров

За її словами, ще одна особливість поведінки російських окупантів — активна колонізація півострова, яка відбувається прямо зараз.

"Вони витісняють українське населення з Криму. З іншого боку, вони заводять туди російських громадян. Ми маємо різні цифри, але навіть за російською статистикою 100 тисяч з чимось росіян заїхали до Криму, але неофіційна цифра є у п’ять разів вищою. Ми вважаємо, що принаймні пів мільйона російських громадян є вже зараз у Криму, і це, безумовно, є величезною загрозою для національної безпеки (України)", — підкреслила дипломат.

Вона зазначила, що для України ці питання є дуже чутливими, адже Росія використовує демографічну чистку як уже свій "класичний" інструмент для приховування власних злочинів. Окупанти влаштовують для місцевого населення психологічний терор, проводять довільні арешти і систематичні обшуки з єдиною метою — залякати людей, забрати у них свободу на опір і на самовираження.

Джапарова нагадала, що для України російська агресія привела до окупації близько 7% території, включно з Кримом і Донбасом. Близько 14 тисяч українців загинули у війні на Донбасі, і ще близько 40 тисяч отримали поранення за сім років війни.

"Агресія РФ призвела до появи в Україні більше 1,45 мільйона переміщених осіб, включаючи тих, хто виїхав з Криму. Ми говоримо, що таких людей може бути до 60 тисяч, але це не точна статистика, оскільки багато з українців вважали за дискримінацію реєструватися в якості біженців на власній землі. Ми переконані, що ця цифра українських громадян, що виїхали з Криму, де факто, є вищою", — додала Джапарова.

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів розподілив субвенції з державного бюджету понад 4 млн гривень для придбання житла внутрішньо переміщеним особам.

    Реклама на dsnews.ua