• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У НСЖУ назвали кількість нападів на журналістів

Реклама на dsnews.ua

З початку року на українських журналістів було скоєно 74 напади

Про це свідчать дані Національного союзу журналістів, передає "ДС".

"25 інцидентів фізичної агресії щодо українських журналістів трапилося за три місяці осені 2020 року. За останні чотири роки це найбільша кількість інцидентів, які фіксувалися осінню… Головною причиною зростання агресії наприкінці цього року є напружена кампанія з місцевих виборів та конфліктна поведінка порушників запроваджених урядом карантинних обмежень… Загалом від початку 2020-го року зафіксовано 74 таких інцидентів", — йдеться в повідомленні.

Дванадцять інцидентів, повʼязаних з фізичною агресією і грубою перешкодою професійної діяльності, зафіксувала Національна спілка журналістів в жовтні, ще шість — в листопаді, раніше у вересні повідомлялося про сім інцидентів. Досить поширеними за останні два місяці були і напади на журналістів з боку представників охорони тих чи інших обʼєктів і активне «небажання» дозволити співробітникам ЗМІ проводити зйомку або збір інформації.

Як повідомляла "ДС", організатором підпалу автомобіля журналістки "Радіо Свобода" Галини Терещук у Львові в ніч на 30 січня виявився поліцейський.

    Реклама на dsnews.ua