• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У підземеллях Харкова хочуть створити музей

У Харківській міськраді презентували екскурсійно-туристичний проєкт "Музей харківських підземель"

Середмістя Харкова
Середмістя Харкова
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби харківської міськради, передає "ДС".

Як розповів представник організації "Діти підземелля" Ігор Денисенко, Харків має дуже цікаву композицію старовинних підземель, на базі якої можна створити музей. Йдеться про три обʼєкти: це підземні ходи Харківського гостинного двору, підвальні частини будівлі міської ради на вулиці Квітки-Основ’яненка та одного із сусідніх будинків.

"Ці локації можуть працювати як окремо, так і як єдина система. Наприклад, підземна частина будівлі міської ради може використовуватися як виставкова зала, де можна проводити наукові, освітні та культурні заходи: конференції, круглі столи, лекції, майстер-класи тощо. Функціонуватимуть там і виставки, які можуть бути як постійними — наприклад, присвяченими історії Харкова або історії міського самоврядування, так і тимчасовими", — зазначив Денисенко.

За його словами, наразі тривають дослідження, щоб з’ясувати, яким чином можна поєднати ці підземні споруди. Крім того, спільно з Департаментом міжнародного співробітництва на базі цього об’єкту вже розробили проєкти туристичних маршрутів і провели пілотні екскурсії. 

"Ми б хотіли, щоб старовинне підземелля залишилось таким, яким воно було два століття тому, з усіма цікавими артефактами, які були там знайдені. Потрібно тільки зробити його більш безпечним: провести освітлення, зробити вентиляцію, подбати про протипожежні заходи, помістити артефакти в прозорі бокси. Все це потрібно зробити таким чином, щоб вплив на саму старовинну споруду був мінімальним", — розповів Ігор Денисенко.

Як писала "ДС", у Києві презентували перший в Україні онлайн-музей авіації та модерну Museum Sikor Sky.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua