• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У поліції Києва стверджують, що не знайшли порушень у ресторані, "вільному від карантину" (ДОКУМЕНТ)

Піля чотирьох перевірок у листопаді ресторану Nebos, який проголосив, що карантинні норми у закладі не є обов'язковими, поліція порушень не побачила

Ресторан Nebos
Ресторан Nebos / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

30 вересня 2021 року Nebos повісив на дверях табличку "Простір вільних людей", передає "ДС" з посиланням на Заборону.

Табличка запрошувала до ресторану всіх, "незалежно від наявності чи відсутності маски і вакцинації".

"Вакцинацію в закладі назвали участю в медичному експерименті. Свою позицію ресторан пояснив тим, що кожна людина має сама брати відповідальність за своє здоров’я і життя", — пишуть журналісти.

Зазначається, що вже 22 жовтня, під час погіршення епідемічної ситуації в країні, ресторан закликав усіх власників бізнесу долучитися до ініціативи і поширити таку ж табличку у своїх закладах. Також власники закладу Ірина та Максим Богдановичі поділилися контактами свого юриста, який мав надати консультацію у правах громадян.

На скарги киян відреагувала київська Держпродспоживслужба, яка навідалась у заклад 23 жовтня. За результатами перевірки, комісія встановила низку порушень протиепідемічних заходів:

  • в приміщенні не проводили вологого прибирання;
  • відвідувачі та персонал ходили без масок;
  • жоден співробітник не був вакцинований та не мав даних про попередні медичні огляди. 

Як наслідок, поліція склала протокол за ч. 1 ст. 43-3 Кодексу про адміністративні правопорушення. Власників закладу мали оштрафувати на 17-170 000 гривень, однак остаточне рішення залишалося за судом. Власники повідомили, що штрафу не було.

2 грудня 2021 року на ім’я головної редакторки видання прийшла відповідь від Головного управління Національної поліції у місті Києві на інформаційний запит щодо справи ресторану Nebos. Правоохоронці повідомили, що від 1 до 22 листопада 2021 року поліцейські міста Києва здійснили чотири перевірки закладу. 

"За результатами здійснених перевірок ресторану Nebos порушень карантинних обмежень виявлено не було. У разі порушення посадовими особами та відвідувачами ресторану Nebos карантинних обмежень, щодо них будуть складені адміністративні матеріали за ст. 44-3 КУпАП", — йдеться у відповіді.

Журналісти пишуть, що 14 грудня ресторан продовжує роботу "у звичному для них режимі — тобто з порушеннями карантинних норм"

Нагадаємо, про штрафні санкції за порушення карантину у закладі у жовтні повідомляли Головне управління держпродспоживслужби у Києві та голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua