• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Полтавській області створюють першу обласну систему відеоспостереження — "Безпечна Полтавщина"

У Полтавській області створюють першу систему централізованого відеоспостереження "Безпечна Полтавщина". Це буде найбільший проєкт з цифровізації регіону

Реклама на dsnews.ua

Таку заяву опублікував голова облдержадміністрації Олег Синєгубов у Telegram-каналі, передає "ДС".

"Як буде влаштована система? На виїздах з великих міст і уздовж основних транспортних магістралей, наприклад, в Решетилівці, Хоролі, на трасі М-03, встановимо 42 відеовузла. На кожному з них — по три камери, які фіксуватимуть номера, марку та колір авто, запам'ятовувати їх маршрут і будуть моніторити ситуацію навколо. Надалі кількість відеовузлів плануємо збільшувати", — розповів Синєгубов.

Загалом система дозволяє попереджати та розкривати злочини незалежно від місця їхнього здійснення, удосконалювати антитерористичний захист, оперативно реагувати на надзвичайні події та координувати їхню ліквідацію.

Наприклад, коли автомобіль ховається з місця аварії, правоохоронці бачать на камері номер машини, вбивають в базу, вона відразу видає маршрут, яким рухалося або рухається в режимі реального часу авто.

"Правоохоронці, рятувальники та інші служби одночасно отримають "очі" по всій області. Система централізована, тому, крім відеовузлів, до неї зможуть приєднатися будь-які камери, які будуть відповідати необхідним технічним вимогам. Це, наприклад, камери територіальних громад, будь-яких установ і організацій або навіть камери, встановлені на вашому будинку або у дворі", — зазначив Синєгубов.

За ​​його словами, на даний час все відеоспостереження в області фактично працює порізно. Після запуску проєкту, вся інформація буде стікатися в моніторингові центри в Головному управлінні Нацполіціі в Полтавській області й в Полтавській ОДА.

"У перспективі ця система може інтегруватися в загальнонаціональну мережу безпеки, що дозволить об'єднати кілька областей в одну державну мережу", — сказав він.

Наразі через кордон в Україну вже прибули сервери й софт, незабаром їх встановлюватимуть, також приїхали оглядові камери. Ще два види камер очікують протягом місяця.

Як повідомляла "ДС", 1 вересня Полтавська область першою в Україні перейшла на електронні лікарняні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua