• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У порту Миколаєва підтвердили розвантаження декількох тисяч тонн аміачної селітри (ФОТО)

У Миколаївському морському порту підтвердили, що у 2018 році там вивантажили понад 3,2 тисячі тонн аміачної селітри, але згодом, у 2019 році, її звідти вивезли

Миколаївський морський торговельний порт
Миколаївський морський торговельний порт
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві пресслужби Миколаївського морського порту, інформує "ДС".

"Після трагічного вибуху в Бейруті в засобах масової інформації зʼявилось припущення, що на території Миколаївського морського порту зберігається аміачна селітра, яка була завезена у 2018 році. Дійсно, у вересні 2018 року судно "Тузла" прибуло в порт з вантажем аміачної селітри… Вивантаження судна здійснювалось на причалі № 12 в період з 19 по 21 вересня 2018 року", — йдеться у заяві на сайті порту.

Як стверджується, усього з судна вивантажили понад 3,2 тисячі тонн селітри, проте її вивезли з території порту на початку 2019 року. У порті додали, що наразі залишків селітри аміачної, яку вивантажили з "Тузли", немає й опублікували світлини відкритого складського майданчика в тилу причалу №12.

Раніше у мережі писали, що в порту в Миколаєві з 2018 року зберігається понад три тисячі тонн конфіскованої аміачної селітри, що могло призвести до трагедії, подібної до руйнівного вибуху в Бейруті. Товар везли з грузинського порту Поті, а саму селітру привезли з Казахстану.

Селітру хотіли продати в Україні, але перевірка виявила, що вона прострочена. Строк придатності для використання аміачної селітри у сільському господарстві складає пів року. За рішенням суду речовину конфіскували й вивантажили у порту. Повідомлялося, що там вона зберігалась майже два роки.

Про загрозу в Миколаївському порту нещодавно нагадав місцевий активіст Андрій Сенченко:

Зокрема, він повідомив, що станом на січень 2019 року заарештовані 3200 тонн селітри знаходилися на тому ж 12-му причалі ДП "Миколаївський морський торговельний порт", у лютому 2019 року суд відмовив у знятті арешту на майно.

"Інших рішень суду, де б ішлося про цю заарештовану селітру, в Єдиному реєстрі судових рішень немає, виходячи з цього, вона має перебувати там, де її залишили", — прокоментував Сенченко.

Увечері 4 серпня в порту Бейрута прогриміли два потужні вибухи. Хвиля від другого вибуху була такої сили, що пошкодила половину будівель міста. Станом на вечір 5 серпня кількість жертв зросла до 135, поранення отримали щонайменше 5 тисяч осіб.

За даними МВС та Служби безпеки Лівану, причиною вибухів стала аміачна селітра, яка зберігалася на складі в порту. До вибуху призвела пожежа в районі складу, в якому зберігалися тонни нітратів. Згодом зʼявилася інформація, що аміачна селітра, яка здетонувала в порту Бейрута, була конфіскована у 2014 році з судна "Росус", яким володів російський підприємець Ігор Гречушкін.

    Реклама на dsnews.ua