• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Португалії розпочався суд у справі про вбивство українця

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 2 лютого, в Португалії почався суд у справі про вбивство українця Ігоря Гоменюка, який помер після жорсткого затримання в аеропорту Лісабона

Про це повідомила перекладачка адвоката сімʼї Гоменюка Анна Гуцул, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Перше судове засідання сьогодні відбулося нарешті. Були присутні всі захисники трьох обвинувачених. Був присутній адвокат, що захищає інтереси Оксани (дружини – ред.) та дітей Ігоря Гоменюка… Кожен адвокат (обвинувачених – ред.) сказав, що його підзахисний не винний", — розповіла Гуцул.

За її словами, троє обвинувачених — інспектори Служби у справах іноземців та кордонів (SEF) Дуарте Лажею, Бруно Совса та Луїз Сілва були присутні на засіданні. Вони заперечують свою причетність до злочину.

"Кожен із них виступив… Кожен із них говорив, що він не винен. Вони виступили з такою ідеєю: начебто, коли вони ввійшли, то Ігор вже був зв'язаний цим скотчем, руки й ноги в нього були зв'язані, а вони його знайшли вже в такому стані", — розповіла Гуцул.

Перекладачка також зазначила, що судове засідання продовжиться завтра, 3 лютого. Суд має заслухати свідків.

Як повідомляла "ДС", в березні 2020 року в аеропорту Лісабона був затриманий 40-річний громадянин України Ігор Гоменюк. Чоловік намагався вʼїхати в країну без дійсної візи. Українця сильно побили і незабаром він помер в ізоляторі. Трьох офіцерів SEF, причетних до інциденту, згодом затримали і висунули і їм звинувачення у вбивстві.

Міністр внутрішніх справ Едуарду Кабріта оголосив про відставку глави португальської прикордонної служби (SEF) Кріштіна Гатоеш.

    Реклама на dsnews.ua