• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Prozorro на продаж вперше виставили картини українських художників

Реклама на dsnews.ua

Лідер ринку онлайн-аукціонів Національна електронна біржа і Міжнародний фонд "Імперія мистецтв" в рамках спільного проекту виставили на Prozorro.Продажі два полотна українських художників

Про це йдеться в повідомленні Prozorro.Продажі, передає "ДС".

"Особливість цього проєкту полягає в тому, що предмети мистецтва будуть продаватися через систему електронних аукціонів Prozorro.Продажі, яка вже зарекомендувала себе, як надійний та ефективний інструмент. На торги будуть виставлені картини відомих українських художників, які навіть в кризові часи не втрачають своєї вартості", — сказала керуючий партнер електронної біржі Євгенія Божко.

У свою чергу генеральний директор фонду «Імперія Мистецтв» Юлія Коломієць переконана, що продаж через Prozorro.Продажі дозволить отримати справедливий дохід.

"Ми не просто так обрали електронні аукціони Prozorro.Продажі. Через цю систему уже реалізовано лотів на суму 30 млрд грн, а участь у торгах взяли більше 22 тисяч чоловік. Крім того, ми бачимо, що саме у цій системі є гарна конкуренція, яка відповідно впливає на ціну продажу. Впевнені, що на прозорому аукціоні державного значення нам вдасться продати ці твори мистецтва за найкращою ціновою пропозицією", — зазначила Коломієць.

За словами директора ДП «Прозорро.Продажі» Олексія Соболєва, різноманіття продажів через Prozorro.Продажі постійно збільшується, а це свідчить про високу довіру до системи і підтверджує її надійність і ефективність.

Спочатку на торги будуть виставлені дві картини.

Перший лот: "Хутір" Сергія Васильківського — полотно, олія, розмір 57х111,2 см, 1883 р.

Це монументальне полотно видатного українського художника-пейзажиста Сергія Васильківського. Один з головних творів майстра, обʼєднує серію картин на тему лірико-епічних пейзажів України. Важливість твору визначається ще й тим, що це один з небагатьох збережених зразків величезної творчої спадщини талановитого живописця. З майже 3000 картин, які Васильківський написав і заповідав Україні, основна маса була знищена або втрачена в роки Другої світової війни.

Другий лот: "Дівчина в білому костюмі" Лазаря Воловика — полотно, олія, розмір 94х72 см, 1930 р.

Цей портрет написаний одним з типових представників Паризької школи Лазарем Воловиком, який народився в Кременчуці Полтавської області і вже з 19 років жив в Парижі. Працював пліч-о-пліч з такими майстрами як Марк Шагал, Цадкін, Хаїм Сутін в паризькому "Ля рюш". Своїм основним завданням в живопису художник вважав: "висловити безмовність".

    Реклама на dsnews.ua