• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Раді висловилися про перспективу COVID-паспортів

Обговорювати введення паспортів вакцинації, в якому зазначатиметься інформація про щеплення від коронавірусу, поки передчасно

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань здоровʼя нації Михайло Радуцький в інтервʼю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Є міжнародні санітарні норми, яких Україна чітко дотримується. Але в світі провакциновано 0,88% населення, про які вакцинні паспортах можна говорити? Це більше медійна історія, ніж реальність. Якщо кожна країна буде вводити такий власний паспорт, то скільки часу займуть міжурядові угоди про визнання таких паспортів?", — зазначив нардеп.

На думку Радуцького, мова йде не про якусь позначку в паспорті, а про дозвіл на вʼїзд в країну для тих, хто зробив собі щеплення від коронавірусу.

"Можливо, буде розвиватися практика видачі документа про вакцинацію, який застосовувався для відвідування країн, де була поширена жовта лихоманка, такий спеціальний жовтий бланк міжнародного зразка. Але, швидше за все, це буде якийсь електронний документ", — припустив нардеп.

Як повідомляла "ДС", з 15 червня Європейський Союз вводить сертифікат здоровʼя, в якому буде вказана інформація про вакцинацію від коронавірусу.

У США відмовилися від введення паспортів вакцинації і створення федеральної бази громадян, які зробили щеплення від коронавірусу.

Всесвітня організація охорони здоровʼя не підтримує введення паспортів вакцинації через невпевненість в тому, чи запобігає щеплення проти коронавірусу передачі вірусу, а також через міркування справедливості.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua