• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У турагенції на Прикарпатті продавали підроблені міжнародні COVID-сертифікати

В Івано-Франківській області СБУ заблокувала схему з продажу підроблених міжнародних сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресцентру Служби безпеки України, передає "ДС".

Організував схему житель Івано-Франківської області разом зі спільницею — мешканкою сусіднього регіону. "Офісом" став орендований кабінет в приміщенні однієї з туристичних фірм.

За даними слідства, зловмисники створювали копії бланків свідоцтв про вакцинацію на комп'ютері, роздруковували їх, заповнювали і засвідчували підробленими печатками. "Замовлення" вони відправляли через поштових операторів, постійно змінюючи установчі дані.

Злочинний бізнес вони почали ще на початку 2021 року. Ціна однієї фальшивки становила 1600 гривень, а щотижневий дохід — понад 30 тис. грн.

ssu.gov.ua
ssu.gov.ua

Для більшої достовірності на підробках зазначалося, що вони нібито видані приватними і державними медичними установами Київської, Волинської, Вінницької та Чернівецької областей. Встановлено, що учасники злочинної оборудки підшукували клієнтів через туристичне агентство. Серед них були як громадяни України, так і громадяни Росії і Молдови.

Під час обшуків правоохоронці виявили чорнові записи з "клієнтською" базою, підроблені довідки про негативні ПЛР-тести, фейкові результати лабораторних досліджень і "міжнародні свідоцтва про вакцинацію".

ssu.gov.ua
ssu.gov.ua

Зараз організатору злочину повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, в Черкаській області сімейний лікар організувала продаж COVID-сертифікатів без проходження вакцинації.

Міністерство охорони здоров'я України вимагає усувати головлікарів за підробку свідоцтв про вакцинацію в їхніх лікарнях.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua