• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Венедіктової підрахували кількість підліткових суїцидів

За перші 5 місяців поточного року в Україні зафіксовано 149 суїцидальних випадків серед підлітків

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила генеральний прокурор Ірина Венедиктова, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"І це неприпустимо, що розслідування таких фактів здебільшого зводиться лише до формального збирання доказів про відсутність насильницьких дій щодо дітей. Упродовж 2020-2021 років жодній особі про підозру за фактом доведення дитини до самогубства не повідомлялося. Лише у 2019 році правоохоронці спромоглися скерувати до суду одне таке провадження на Харківщині. І це у той час, коли в Україні все частіше говорять про «групи смерті», адміністратори яких свідомо доводять підлітків до самогубств. Водночас, поширення інформації про існування таких груп призводить до того, що діти самі їх створюють", — сказала Венедіктова.

Вона також навела дані, що стосуються дитячої злочинності.

Так, каже Венедіктова, в цьому році більш ніж на чверть зменшилася кількість скоєних підлітками злочинів і на 21% — неповнолітніх, які вчинили кримінальні злочини. В останні роки є тенденція до зниження дитячої злочинності в середньому на 9%, в той час щорічно не менше трьох тисяч дітей скоюють протиправні діяння, половина з яких — тяжкі та особливо тяжкі, констатує генпрокурор.

«Динаміка кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості, вчинених стосовно дітей, свідчить: у 2020 році кількість таких злочинів збільшилася на 9%, у 2021 – уже на третину. Більше ніж наполовину минулого року зросло число дітей, потерпілих від зґвалтувань, а у 2021 році – майже на чверть. У більшості випадків сексуальне насильство над дітьми вчиняється особами з їх близького оточення, щонайменше 30% з них – родичі неповнолітніх", — вказують в ОГП.

За даними відомства, із загальної кількості постраждалих від кримінальних злочинів, повʼязаних з домашнім насильством, щорічно в середньому 7% — це діти.

Як повідомляла "ДС", уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що в 2020 році в Україні сталося 123 підліткових самогубства.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua