• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

У ветеранів війни на Донбасі може з'явитися свій омбудсмен: чим займатиметься

Реклама на dsnews.ua

Міністерство у справах ветеранів на державному рівні ініціює введення Інституту ветеранського омбудсмена

Про це заявила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна під час зустрічі з правозахисниками, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу Мінветеранів.

За її словами, викликає стурбованість те, що з початком російсько-української війни збільшилася кількість звернень військовослужбовців, добровольців, учасників бойових дій щодо порушення їхніх прав, відсутність якісного юридичного супроводу.

Лапутіна пояснила, що на Інститут ветеранського омбудсмена покладатимуться функції моніторингу та контролю за дотриманням законних прав та інтересів захисників України в діяльності органів виконавчої влади та посадових осіб. Також ця структура буде охоплювати весь спектр питань із надання правового захисту ветеранів, взаємодіяти з наявними інститутами з прав людини, посилювати і доповнювати їх.

Вона підкреслила, що міністерство готове більш активно включитися саме в інформування ветеранів із питань правового захисту. За її словами, наразі активно йде робота над розвитком інформаційно-довідкової системи для ветеранів.

Нагадаємо, в липні минулого року Кабінет міністрів вирішив виділити 305 мільйонів гривень на житло українським військовослужбовцям, які брали участь в АТО/ООС.

    Реклама на dsnews.ua