• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Зеленського пояснили, що він мав на увазі під "польськими зарплатами" в Україні

Слова президента Володимира Зеленського про те, що зарплати в Україні наближаються до рівня оплати праці в Польщі, слід трактувати в контексті заробітку окремих фахівців і витрат на проживання

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник глави держави з економічних питань Олег Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Середня зарплата в країні зараз становить близько 470 доларів стосовно поточного курсу. Це на 25% більше, якщо порівнювати з березнем 2019 року, з моменту інавгурації президента. І на 10% більше, ніж середня зарплата 2013 року. Якщо мова йде про регіональний зріз, то буде відрізнятися в різних регіонах. І традиційно в Києві буде більше в порівнянні з Волинською областю. Коли говорити про порівняння, мова йде не стільки про зарплату, як про витрати, які у вас є на території іншої країни", — сказав він.

Устенко розповів, які фахівці можуть отримувати "польські" зарплати.

"Коли президент говорить про середню зарплату в порівнянні з Польщею, мова йде про те, що там ви будете витрачати кошти на оренду квартири, а тут ви, швидше за все, користуєтеся власною квартирою, мова йде про те, що ви повинні додатково витрачати в порівнянні з тим, що ви витрачаєте на власній території. Швидше за все, мова йде про зарплати фахівців IT, фахівців високого рівня, які працюють в медицині, про деякі робітничі спеціальності, де ви можете заробляти більше в Україні, ніж в іншій країні", — сказав він.

За словами Устенка, причиною трудової міграції українців є не тільки більш високі зарплати, але і соціальна сфера, віра в майбутнє і дороги.

Як повідомляла "ДС", 20 травня президент Володимир Зеленський на своїй пресконференції заявив, що заробітні плати в Україні поступово наближаються до зарплат в Польщі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua