• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Зеленського скорегували медреформу під пандемію та передвиборчі обіцянки

Реформа системи охорони здоров'я потребувала трансформації через пандемію коронавірусу, а також з урахуванням передвиборних обіцянок Володимира Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Про це йшла мова на нараді щодо стратегії розвитку системи охорони здоровʼя і соціальної політики під головуванням президента Володимира Зеленського, передає "ДС" з посиланням на його пресслужбу.

У нараді взяли участь премʼєр-міністр Денис Шмигаль, міністр охорони здоровʼя Максим Степанов, міністр соціальної політики Марина Лазебна, заступник голови Офісу президента Юлія Соколовська, представники профільних комітетів Верховної Ради.

Під час наради було відзначено, що продовження реформи системи охорони здоровʼя в Україні вимагало трансформації в звʼязку з пандемією COVID-19. А запропонована програма була також скоригована з урахуванням передвиборної програми Володимира Зеленського.

«Наша мета – це здоровий українець. У кожного нашого громадянина має бути доступ до високоякісних медичних послуг. Нам треба забезпечити фінансування медичних закладів і, звісно, гідні зарплати наших медиків», — заявив глава держави.

Міністр охорони здоровʼя Максим Степанов представив систему переходу до ефективної страхової медицини, диверсифікації джерел та збільшення фінансування галузі, розвитку нових установ для надання високоспеціалізованих послуг. Також він зупинився на розвитку профілактичної складової охорони здоровʼя і вказав на важливість гармонізації законодавства України та ЄС в сфері обігу лікарських засобів.

Окремо на нараді була запропонована нова система боротьби з бідністю. Зокрема, йшлося про запровадження понять «домогосподарство» і «собівартість утримання господарства». В цьому аспекті розглядалася модель повернення частини податків годувальнику. Також мова йшла про збільшення кількості робочих місць шляхом лібералізації трудового законодавства, підвищення середньої заробітної плати.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua