• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Учасники тарифного протесту в Житомирі заблокували виїзд з міста (ФОТО, ВІДЕО)

У Житомирі на знак протесту проти підвищення тарифів на газ і електроенергію люди перекрили вулицю Київську, заблокувавши виїзд з обласного центра

Тарифний протест у Житомирі
Тарифний протест у Житомирі
Реклама на dsnews.ua

В акції взяли участь приблизно 300 протестувальників, інформує "ДС".

"Ми вимагаємо проведення позачергових сесій (місцевих рад, – прим. "ДС") і підготовки звернень до президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради з вимогою знизити тарифи на газ і електроенергію", — розповів співорганізатор акції, голова громадської організації "Поліський щит" Сергій Ткачук.

Тарифний протест у Житомирі
Тарифний протест у Житомирі

Спочатку люди зібралися біля загальноосвітньої школи №10 на Київському шосе. Там із ним поспілкувався заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма. За його словами, облрада збере президію і готова провести позачергову сесію, аби прийняти звернення до центральної влади щодо зростання тарифів, пише Zhitomir.INFO.

Після цього люди колоною вирушили Київським шосе в напрямку автовокзалу, а поліція перекрила рух транспорту із навколишніх вулиць. Згодом до пікетувальників приїхав заступник міського голови Житомира Сергій Кондратюк, який зауважив, що тарифи встановлює не місцева, а центральна влада.

Учасники акції пішли далі й зрештою перекрили рух на вулиці Київській та виїзди з неї у районі автовокзалу. Це тривало близько 15 хвилин. Наразі рух транспорту вже відновлений, а пікетувальники розійшлися.

Протестувальники планують продовжити акцію у п’ятницю, 15 січня об 11.00. Вона розпочнеться біля облгазу, а далі люди підуть під обленерго та міську раду, повідомив Укрінформ.

Як відомо, з 1 січня в Україні зросли тарифи на газ та його транспортування, а також було скасовано пільгову вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів. У зв’язку зі зростанням цін на компослуги відбулася низка протестів у різних регіонах, зокрема, на Харківщині, Полтавщині, Миколаївщині, Буковині, Прикарпатті, Закарпатті, Сумщині, Чернігівщині. Акції супроводжувалися перекриттям автодоріг.

    Реклама на dsnews.ua