• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Вчені розповіли про причини зростаючої сили давніх берсерків

Реклама на dsnews.ua
Стародавні вікінги вживали траву під назвою "блекота чорна", готуючись до боїв, з-за чого ставали надзвичайно лютими

Про це зазначено у матеріалі Newsweek, інформує "ДС".

УНІАН уточнює, що одна з каст воїнів у вікінгів була здатна боротися з такою люттю і силою, що їх порівнювали з непереборними дикими звірами. Вони навіть кусали свої щити від неймовірного відчуття злості. Легенди кажуть, що ці воїни вступали в бій у стан, подібний до трансу, одягнені тільки в шкури і, можливо, в рогаті шоломи.

Таких воїнів називали берсерками. Їх бачили на полях битви Європи аж у дев'ятому столітті. Тільки тепер этнобиолог запропонував пояснення, звідки ця каста вікінгів черпала свою лють і силу. Відповідно до статті Newsweek, ймовірно, що за всім стоїть рослина під назвою "блекота чорна".

Дослідник з Університету Любляни в Словенії Карстен Фатур піддав сумніву традиційні припущення, що стан трансу берсерків було пов'язане з особливою істерією, епілепсією, психічними хворобами, вживанням великих обсягів алкоголю або певних видів мухоморів з галюциногенні властивості.

Мухомор червоний - токсична рослина. Вважається, що його можна їсти, якщо правильно обробити. Певні громади в Сибіру і Центральної Азії використовували психоактивні властивості цього гриба, серед яких почуття ейфорії, галюцинації, сонливість, м'язові судоми тощо. Ці симптоми дійсно можна порівняти з тим, як описується подібне до трансу агресивна поведінка берсерків. Власне, вважається, що вони теж мріяли, пересмикувались, колір їх осіб змінювався, а після всього наступала слабкість.

Але Фатур стверджує, що дія блекоти чорної більше підходить опису поведінки агресивних вікінгів. Більше того, ця трава більш поширена в Скандинавії, ніж мухомор червоний. Блекота може викликати галюцинації, втрату почуття стриманості, а також маніакальні напади. Все це часто характеризує поведінку берсерків. Трава також може викликати порушення зору, галюцинації, сонливість, почервоніння шкіри, а також тупу біль. Все це може пояснити невразливість воїнів-вікінгів.

    Реклама на dsnews.ua