• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Вчителька-реперка з Харківщини після звільнення розповіла про цькування

Вчителька біології з с. Яковлівка Лозівського району Харківської області Ольга Халепа, яка читала реп про біологію під час дистанційного навчання, розповіла, що їй довелося звільнитися через буллінг з боку нової директорки школи та колег

Ольга Халепа
Ольга Халепа / Скріншот
Реклама на dsnews.ua

Про це вона розповіла в інтервʼю Depo.ua, передає "ДС".

 "Усе почалося із приходом нової адміністрації до школи з 4 роки тому. Нова директорка, при цьому моя колишня учениця, поставилася до мене та моєї шкільної діяльності негативно. Почалися цькування. Проєкти, що існували вже з 10 років, почали ставати непридатними", — розповіла вчителька.

Ольга Халепа розповіла, що у 2011 році вона разом з учнями тісно співпрацювала з сільським будинком культури і разом заснувала конкурс "Школа має таланти". 

"Ідею запозичили з шоу "Україна має талант" – з його правилами, відбірковими турами. Я розробила ще свої положення, і протягом 8-ми сезонів цей проєкт існував. Було насправді круто, школа цим жила, готувалася. Кілька місяців діти співали, танцювали", — зазначила вона.

Халепа додала, що за нової адміністрації школи конкурс закрили як недоречний і недоцільний.

"Директорка у цьому рішенні знайшла прихильників. Бо під час підготовки йшло навантаження на класного керівника: дітей потрібно було готувати, а на це потрібні час та енергія. Потрібно бути в курсі сучасних подій, трендів у музиці. Цього робити ніхто не хотів", — повідомила вона.

Халепа зазначає, що її "виставили дурепою".

"Тож замість того, щоб підвищувати свою планку і старатися, люди вирішили піти іншим шляхом: "Давайте ми все це заборонимо, і нехай та Ольга Володимирівна вже не "випендрюється". Виставили мене дурепою, яка заважає навчанню", — говорить вона.

Далі, додає Халепа, був проєкт військово-патріотичного виховання — 2014 році вона заснувала волонтерську організацію.

"Рух був просто шалений. Були різні зустрічі, започатковували акції. Я їздила підвищувати кваліфікацію до Луганської та Донецької областей. Була програма літнього оздоровчого табору військово-патріотичного спрямування "Джура". Пройшло на одному диханні, дітям сподобалося", — розповідає педагог.

Втім, додає Халепа, і ця ідея не сподобалася новій адміністрації школи.

"Але і це під греблю від адміністрації: "Заборонити, недоцільно, погано, це нікому не сподобалось"", — підкреслила вона.

За словами вчительки, вона не могла брати участь у позакласних заходах.

"Наказувалося педагогу-організатору, "щоб Халепи там не було, щоб вона не брала участі, її занадто багато". Були до того ще й публічні обзивання, зауваження. "Ти найгірший вчитель, класний керівник, тебе треба звільнити, забрати години, забрати клас". Весь час якісь зауваження в журналах, догани – і так щодня протягом останніх 4-х років", — розповідає жінка.

Халепа також додала, що поява нової директорки вплинула на ставлення колективу до неї.

"У цьому колективі я працювала давно, і основний склад його не змінився. Ми нормально жили із цими людьми, робили спільні справи. Змінилися обставини – і ті самі люди змінилися. Отже, негатив, мабуть, був і раніше, просто вони не могли проявити позицію щодо моєї діяльності", — зазначила вчителька.

За її словами, коли прийшла нова директорка, почалося цькування спочатку з її боку, і згодом у неї зʼявилися прихильники.

"Мабуть, інші цінності або просто хворобливе ставлення до активних людей", — розмірковує Халепа.

Але, підкреслює жінка, все одно виникали ситуації, коли необхідно було провести ті чи інші заходи.

"Але ставлення змінювалося,  щойно їхала якась комісія чи гості, чи потрібно було виступити десь на районі. Коли припікало, мені казали: "Ольго, ви ж у нас така єдина, зробіть, за вас ніхто не зробить". А в мене ще друга освіта – організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, і я у цій школі раніше працювала педагогом-організатором 8 років, то маю вже у тому досвід", — каже вона.

Халепа також додає, що "танула".

"Ну я і танула, бо це моя улюблена справа. Але потім все поверталося до колишньої ситуації: "Ви не проводите з дітьми уроки, ви танцюєте, ви усім заважаєте, чого ви висовуєтесь"", — розповідає вона про ситуацію, з якою зіштовхнулася.

Вчителька також розповіла, що їй забороняли спілкуватися із учнями старших класів.

"Останній рік доходило до абсурду, мені забороняли спілкуватися з учнями інших класів стосовно позакласної діяльності. Приходять до мене учні з іншого класу, і кажуть: "Ольго Володимирівно, допоможіть нам сценку підготувати" чи "Допоможіть з танцем". І починалося: "Не підходь до іншого класу, не спілкуйся, не заважай, ти не маєш права". Такі справи", — зазначила Халепа.

Вона додала, що її звільнення повʼязане не з викладанням біології у стилі реп.

"Це повʼязано з творчістю загалом, з активною діяльністю, враховуючи ставлення до неї адміністрації, але не з останньою творчістю, власне репом. У той період у школі я ніби вперлася у стіну: далі мені розвиватися не давали, і я не знала, куди йти. Просто приходила, відпрацьовувала сумлінно свої години і все", — говорить педагог.

Вона, крім того, додала, що не могла нічого започаткувати.

Як повідомляла "ДС", Ольга Халепа стала відомою по всій Україні тим, що проводила онлайн-уроки з біології та природознавства в форматі реп-відео.

Пізніше вона звільнилася зі школи через буллінг з боку колег і адміністрації.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua