"Йду з ганьбою": українська паралімпійська чемпіонка заявила про завершення кар'єри (ВІДЕО)

Легендарна українська паралімпійська чемпіонка з пауерліфтингу Лідія Соловйова оголосила про завершення кар'єри після того, як фінішувала четвертою в змаганнях на Паралімпіаді в Токіо

Лідія Соловйова/скріншот із відео

Про це вона заявила в коментарі "Суспільному", передає "ДС".

"Всім велике спасибі, всім, хто в мене вірив, особливо особистому тренеру. Останній підхід нам не вдався, і пішла від нас медаль. Вибачте мене всі, кого я не виправдала, підвела. Я хочу всім сказати, що це був мій останній старт. Всім величезне спасибі, я йду зі спорту. Звичайно, хотілося з хорошою точкою піти, але будемо йти як є. Усі вибачте, що не виправдала довіри. Четверте місце — найгірше, це дерев'яна медаль. Я йду з ганьбою", — сказала вона .

Зазначимо, 42-річна Соловйова представляє Дніпро і змагається у вазі до 50 кг. В останній спробі не змогла підняти вагу 108 кг і програла "бронзі" один кілограм.

У свою чергу, президент національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич після оголошення Соловйової про завершення кар'єри, заявив, що вона "символ українського пауерліфтингу" і "легендарна спортсменка, яка дала зрозуміти, що ми можемо боротися в такому важкому виді спорту: в прямому і переносному сенсі".

Довідка: Лідія Соловйова — перша в історії України Паралімпійська чемпіонка в пауерліфтингу. Спортсменка дебютувала на Паралімпіаді в Сіднеї-2000, відразу завоювала "срібло". З тих пір Лідія виступала на всіх наступних Іграх, постійно отримувала медалі. В її активі — п'ять з дев'яти українських медалей в історії з пауерліфтингу на Паралімпіаді.

Нагадаємо, Україна вже завоювала 58 медаль на Паралімпійських Іграх в Токіо. Раніше президент Володимир Зеленський привітав українських спортсменів, які виступають на Паралімпіаді в Токіо, із завоюванням 11 медалей у шостий день Ігор.

Редактор: Віктор Костенко