• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна без кирилиці: Кремінь назвав ініціативу "вбивством" та "кроком до знищення українства"

Ініціатива із відмови від кирилиці в українському правописі несе загрози національній безпеці нашої країни, а перехід на латиницю є антиукраїнським вибором

Тарас Кремінь
Тарас Кремінь / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у коментарі РБК-Україна заявив мовний омбудсмен Тарас Кремінь, передає "ДС".

"Відмова від кирилиці несе величезні загрози, в першу чергу, національній безпеці. Якщо говорити про латиницю в інших країнах світу, наприклад, країнах Середньої Азії та Азербайджані, то використання латиниці було абсолютно природним, при тому, що така практика зʼявилася в 20 столітті", — зазначив він.

За його словами, кирилиця народжувалася і розквітала разом з українцями.

"Гинули українські письменники, мільйони людей гинули за прихильність і популяризацію української мови. На жаль, порушення прав громадян України як в Україні, так і на окупованих територіях, — це окремий предмет для розмови в тому числі в РНБО. Питання "вбивства кирилиці" — це крок до знищення українства і це антиукраїнський вибір", — підкреслив Кремінь.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олексій Данілов сказав, що в Україні треба позбутися кирилиці і перейти на латиницю.

Директор інституту української мови Павло Гриценко назвав таку ідею секретаря РНБО "нонсенсом". Мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив, що застосування кирилиці в українській літературній мові є обґрунтованим з філологічної, наукової, та політичної точок зору.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua