• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Україна повинна Нідерландам 111 тис. євро за зберігання скіфського золота

Реклама на dsnews.ua
Окружний суд Амстердама у рішенні повернути скіфське золото в Україну постановив, що українська сторона повинна компенсувати вартість зберігання колекції в музей Алларда Пірсона в Амстердамі

Про це повідомляють голландські ЗМІ, передає "ДС" з посиланням на "112 україна".

"Україна повинна виплатити суму 111 тис. євро, які музей Алларда Пірсона витратив на зберігання та інвентаризацію скарбів Криму", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", 14 грудня окружний суд Амстердама прийняв рішення повернути в Україну колекцію скіфського золота, вивезеного на виставку до анексії Криму Росією. Суд постановив, що Крим не є суверенною державою і не може претендувати на скарби в якості культурної спадщини.

Таким чином, український суд уповноважений вирішувати спори про скіфське золото, коли золото повернеться в Україну.

У свою чергу музеї окупованого Криму вже заявили про бажання оскаржити рішення суду. На це є ще три місяці, протягом яких колекція буде перебувати в Нідерландах.

Нагадаємо, що скіфське золото знаходиться в Нідерландах з лютого 2014 року. Тоді з кримських музеїв в Нідерланди на виставку "Крим - золотий острів в Чорному морі" вивезли колекцію скіфського золота. Але до кінця лютого 2014 року Крим був анексований Росією, і голландці не знали, кому повертати скіфське золото.

Відповідно до норм міжнародного і національного права, золото скіфів не може бути повернуто на півострів до завершення окупації Криму Росією. Голландці вибрали єдино можливий шлях вирішення конфлікту - вирішити питання в судовому порядку, аргументуючи це тим, що кому б не були повернуті цінності, одна із сторін буде заперечувати.

    Реклама на dsnews.ua