• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна в ТКГ зажадала від Росії пустити інспекцію МАГАТЕ в ОРДЛО: як відреагував Гризлов

Глава російської делегації в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов не зміг відповісти на питання глави української делегації Леоніда Кравчука про допуск інспекції МАГАТЕ на окуповані території

МАГАТЕ
МАГАТЕ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на Telegram-каналі української делегації в ТКГ, передає "ДС".

Нагадаємо, член ТКГ Сергій Гармаш раніше говорив, що окуповані Росією території Донбасу опинилися під загрозою зараження радіоактивними відходами з шахти "Юнком" (район Єнакієвого). Причиною стало не тільки її затоплення, але й відмова окупантів контролювати рівень забруднень.

"Борис Гризлов не зміг відповісти на пряме запитання голови української делегації про допуск інспекції МАГАТЕ на окуповані території", — йдеться в повідомленні делегації України.

Відзначається також, що українська делегація зосередила зусилля на реалізації наступних заходів: збереження режиму припинення вогню; безперешкодний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб; звільнення утримуваних осіб; розблокування російською стороною роботи КПВВ; забезпечення вільного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України; допуск місії МАГАТЕ на окуповані території для забезпечення контролю ядерних об'єктів.

Російська сторона кілька разів намагалася перевести обговорення з практичних кроків по виконанню Нормандських і Мінських домовленостей.

Однак глава української делегації Леонід Кравчук нагадав представникам РФ, що РФ є стороною конфлікту; РФ окупує Крим і ОРДЛО; РФ є учасником ТКГ за посередництва ОБСЄ. І будь-які консультації будуть продовжені українською стороною тільки в разі, якщо вони будуть мати дієвий практичний сенс.

Зусилля української сторони досягти домовленості в рамках ТКГ про направлення інспекторів МАГАТЕ на тимчасово окуповані території поки не дали результату, оскільки російська сторона робить неможливим прийняття рішення ТКГ із цього питання.

Як говориться в повідомленні, Україна залишає за собою право звертатися до світової спільноти, урядів і організацій із тим, щоби тиск на РФ посилювався, дана інспекція була проведена, а Україна змогла виконати свої зобов'язання в рамках Угоди між Україною і МАГАТЕ про застосування гарантій у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї та Додаткового протоколу до цієї угоди.

Як повідомляла "ДС", на форумі "Україна 30" глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук сказав, що з Росією неможливо домовитися про врегулювання ситуації на Донбасі. Він підкреслив, що "треба дивитися правді в очі".

    Реклама на dsnews.ua