• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна закупить додаткові реагенти та обладнання для тестування коронавіруса на 90 млн грн

Реклама на dsnews.ua
Українські лабораторії уклали контракти на закупівлю реагентів та обладнання для тестування коронавирусной інфекції на загальну суму близько 90 мільйонів гривень

Про це заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив під час онлайн-брифінгу, передає "ДС".

"Якщо говорити про розширення потенціалу лабораторій, то в даний час лабораторії, які є у підпорядкуванні Моз, уклали контракти на поставки 23 приладів для ампліфікації, які дозволяють проводити ПЛР-дослідження, на загальну суму понад 16 млн грн. Також вже укладені контракти і почалися поставки 10 станцій автоматичного виділення РНК на суму 8 млн грн, що дозволить прискорити роботу в лабораторіях і скоротити навантаження на лабораторних працівників. Також укладені додаткові контракти на суму 27 млн грн для закупівлі тест-систем для ПЛР, на суму 14 млн грн реагентів для виділення РНК, на 25 млн грн на обладнання, яке допомагає відбирати зразки біоматеріалу",- сказав він на прес-брифінгу в Києві в четвер.

"Працівникам лабораторій, а також епідеміологів, які працюють в осередках коронавирусной хвороби, за цей період вже виплачено надбавок до зарплати у розмірі 95 млн грн",- додав він.

За словами Ляшка, в Україні значно збільшилася кількість лабораторій і проведених за тиждень досліджень.

"Міністерство охорони здоров'я продовжує вживати заходів для розширення лабораторних потужностей. З початку епідемії в Україні кількість лабораторій, які проводили дослідження, на початок квітня становила 28 лабораторій, в даний час такі дослідження проводять 73 лабораторії. Також на початку поточного тижня вже 175 лабораторій почали проводити тестування методом ІФА, у цілому проведено 228 тис. досліджень методом ІФА",- сказав заступник міністра.

"З 6 по 12 квітня лабораторії проводили 16 тис. досліджень на тиждень, з 22 по 28 квітня кількість досліджень досягло 78,501 тис. При цьому ми не говоримо, що це межа, ми постійно розширюємо кількість тестувань. У нас є розроблена з ВООЗ стратегія розширення тестування, тому кількість ПЛР-тестувань в країні буде постійно зростати", - додав він.

    Реклама на dsnews.ua