• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Українці почали активніше вакцинуватися: соціологи назвали причину

За останні півтора місяці кількість людей, які готові вакцинуватися від коронавірусу, збільшилася на 10%

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / mmhealth.org
Реклама на dsnews.ua

Про це під час презентації дослідження "Вакцинація та громадяни. Жовтень" розповів виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, передає "ДС".

"За останні півтора місяці кількість людей, які готові вакцинуватися, збільшилася на 10%. Зараз в цілому 60% готові вакцинуватися, а 40% говорять, що вони за жодних обставин не готові вакцинуватися. У цьому є великий плюс, але, очевидно, такий сплеск дали кілька моментів. Перший із цих моментів — це, звичайно, заборона проїзду в транспорті і, очевидно, це дало поштовх для певної частини людей, щоб вакцинуватися", — сказав Денисенко.

Метою дослідження є оцінка соціально-політичних настроїв населення України. Опитування було проведене з 23 жовтня по 2 листопада 2021 року.

Методологія проведення дослідження: опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань "LEMUR".

Дизайн вибірки: генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 2400 респондентів. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками "області України та м. Київ" і "тип населених пунктів — міські/сільські". За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою — ймовірнісною на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше*). Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Як повідомляла "ДС", прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні до кінця тижня вакцинують проти COVID-19 хоча б першою дозою майже 40% дорослого населення.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua